Tel.: +3630/59-559-42          

Minden, amit tudni akartál a fogszabályozásról

Összetorlódott fogak? Rendezetlen fogsor? Esztétikai problémák? A fogszabályozás az egyik legnépszerűbb fogászati kezelés, amely a fent felsorolt problémákra megoldást jelenthet. A fogak szabályozását, ha szükséges, már gyermekkorban el lehet kezdeni, ám felnőttként sem kell lemondanunk a szabályos fogsorról és a gyönyörű, magabiztos mosolyról!

Gyerekkori fogszabályozás

A fogszabályozó kezelést már gyerekkorban el lehet kezdeni. A fogszabályozás megoldást nyújthat többek között az összetorlódott fogak széthúzására, nyitott és keresztharapás kezelésére, illetve a fogak kifelé vagy befelé dőlésének visszaállítására is. Az időben megkezdett fogszabályozó kezeléssel segíthetjük az állcsontok megfelelő irányú és mértékű növekedését is.

Problémától függően lehet rögzített, illetve kivehető készüléket is alkalmazni. A fogszabályozó kezelés nemcsak az esztétikai megjelenést javítja, hanem a fogak és az állcsont helyes elrendezését is, amely hozzájárul az általános szájhigiéniához és a fogak hosszú távú egészségéhez is.

fogszabályozás

Felnőttkori fogszabályozás

Természtesen fogszabályzásra nemcsak gyermek, hanem felnőt korban is szükség lehet. Felnőttek esetén elsősorban esztetikai problémák megoldására alkalmazzák a készüléket. 

Felnőttkori fogszabályzás esetén van lehetőség rögzített vagy láthatatlansínes fogszabályozó használatára is. Utóbbi eszközt egyre többen választják, ugyanis amellett, hogy diszkrét, hiszen szabad szem számára nem látható, a kezelési ideje is rövidebb. 

Gyakori kérdések és válaszok a fogszabályozásról

Van a fogszabályozó kezelésnek előírt korhatára?

Fogszabályozó kezelés esetén nincsen korhatár. A fogak rendellenes helyzete gyermek- és felnőttkorban egyaránt korrigálható.

Meddig tart a fogszabályozó kezelés?

A kezelés időtartama minden esetben egyén- és problémafüggő. Általánosságban elmondható, hogy nagyjából 1-1,5 év alatt érhető el a kívánt eredmény.

Fáj-e a fogszabályozás?

Rögzített készülék esetén a felhelyezés nem fájdalmas. Azonban érdemes tudni, hogy a rögzített és a kivehető fogszabályozó eszköz viselését is meg kell szokni.

Hogyan kell tisztítani a fogszabályozót? 

A fogszabályzó készülék viselésekor extrán érdemes odafigyelni az alapos tisztításra. Otthon minden étkezés után, 3 havonta pedig rendelőben, dentálhigiénikus által végzett tisztítás javasolt. 

Kérdésed van a fogszabályozásról? Keress minket bizalommal!

További bejegyzéseink

Mit kell tenned letört fog esetén?

Egy letört fog könnyedén megkeserítheti a mindennapjaidat. Nemcsak esztétikailag jelent problémát, hanem kényelmetlen lehet, fájdalommal járhat, és sajnos komolyabb fogászati gondokat is okozhat, ha nem kezelteted időben. Mivel a letört fog egy váratlan eseményből következik, így segítünk most abban, hogyan kell kezelnek a kialakult helyzetet.